Ahja Matkad OÜ

Soomaa

Kevadine üleujutus Soomaa Rahvuspargi aladel on üks tähelepanuväärsemaid Eestis. Eriti suurejoonelisena kulgeb see iga mõne aasta tagant. Viimased suuremad üleujutsed leidsid aset 1999. a kevadel, 2002. a kevadel ning järjestikku 2010. ja 2011. a kevadel. On olnud ka selliseid aastaid, kui jõed ei ole kevadeti sängist välja pääsenud. Hea võimalus üleujutusest osaasaamiseks on kanuumatk Soomaal. Sellise matka muudab eriliseks võimalus liigelda kanuuga mööda teid, metsasihte, kraave, külastada vanu taluasemeid, sõita keset metsa ning üle heinamaade.

Ahja Matkad OÜ instruktorid on käinud Soomaa Rahvuspargi aladel matkamas jalgsi ja kanuuga – nii suvel kui ka viiendal aastaajal. Kanuumatkale tuleb alati kaasa matkajuht, kes vastutab turvalisuse eest ning on ühtlasi teejuhiks.

Üleujutuse tipp langeb tavaliselt ühele või kahele nädalavahetusele. Kel kindel soov looduse tippsündmusest osa saada, võiks enda soovist varakult teada anda meilitsi või helistades. Jälgime pidevalt jõgede veetaset ning erinevaid ilmaprognoose ning võtame teiega ühendust ja leiame koos parima aja matkaks.

Veetaseme kõrgust saab ise jägida ilmateenistuse.ee Halliste-Riisa silla mõõtepunktis. Kui veetase kerkib üle 300 cm kokkuleppelisest “nulltasemest”, siis saab kanuuga juba metsavahel ja luhtadel liikuda.

Lumine Soomaa

Soomaa 2011 ja 2010